Laipni aicināti mūsu mājas lapā!

Latviskās Pirts Izsildīšanās procedūra

Procedūra paredzēta apmeklētāju grupai – līdz 6 cilvēkiem

Procedūras kopējais ilgums – vid. 1,5 h

 

Procedūras mērķis – lēni, dziļi un pakāpeniski izsildīt visu organismu, lai sagatavotu cilvēku turpmākajām ķermeņa procedūrām – pēršanai pirtī ar dažādu koku un augu slotiņām, dažāda veida masāžām ar rokām, vibrāciju masāžai ar kārklu klūgu slotiņām (Samuraju pēriens), vakuuma masāžas veikšanai ar māla bankām, dažādu skaistumkopšanas procedūru izpildei – ķermeņa masku uzlikšana, pretcelulīta procedūras, māla, dūņu, alus rauga aplikācijas u.c.

 

Latviskās Pirts Izsildīšanās procedūra sastāv no 3 atsevišķām karsēšanās reizēm (apakšprocedūrām) lāvas telpā un 3 atsevišķām atdzesēšanās reizēm (apakšprocedūrām), kas notiek atpūtas telpā, procedūru telpā un izmantojot ūdens kontrasta procedūras.

 

Karsēšanās un atdzesēšanās kopējā procesa secība

 

1. Pirmā karsēšanās un atdzesēšanās reize.

 

a) Pirmā karsēšanās reize lāvas telpā.

Uzturēšanās vidējais ilgums – 10 min

Gaisa temperatūra – no 45o C līdz 55o C

Apakšprocedūras uzdevums – atvērt ādas poras, izraisīt svīšanu un organisma pakāpenisku sasilšanu, mazināt emocionālo un fizisko spriedzi.

Lāvas telpā papildus veicamās darbības – kāju karsēšana sāls vannītē, klapēšanās ar speciālām koka karotītēm, āmuriņiem un vālītēm. Ūdens uz akmeņiem gara uzmešanai šajā sildīšanās etapā netiek liets.

 

b) Pirmā atdzesēšanās reize.

Atdzesēšanās vidējais ilgums – 15 min

Gaisa temperatūra atpūtas telpā – no 20o C līdz 25o C

Dušas ūdens temperatūra – no 33o C līdz 37o C

Apakšprocedūras uzdevums – atvēsināties, normalizēt sirds pulsu un asinsspiedienu, lai turpinātu ķermeņa pakāpenisku izsildīšanu.

Veicamās darbības – pēc iznākšanas no lāvas telpas jānoskalojas siltā dušā, pēc tam jādodas uz atpūtas telpu, kur mierīgi atpūšoties krēslā jānobauda tasīte siltas Pirts tējas. Šajā laikā vēlams atrasties sēdus vai pusguļus stāvoklī, ietinoties siltā dvielī, segā vai uzvelkot halātu.

 

2. Otrā karsēšanās un atdzesēšanās reize

 

a) Otrā karsēšanās reize lāvas telpā.

Uzturēšanās vidējais ilgums – 10 min

Gaisa temperatūra – no 55o C līdz 65o C

Apakšprocedūras uzdevums – izraisīt svīšanas procesu attīrot organismu no sārņiem, turpināt ķermeņa pakāpenisku izsildīšanu lēni paaugstinot tā iekšējo temperatūru, atslābināt sasprindzinātos muskuļus.

Lāvas telpā papildus veicamās darbības – aromterapijas seanss, kura laikā var izbaudīt dažādus dabiskos aromātus – pirts slotiņu un aromātisko augu ēterisko eļļu un pirts uzlējumu aromātus. Seansa laikā ir iespēja arī mācīties atpazīt dažādus aromātiskos augus pēc smaržas un atšķirt tos pēc izskata. Ieteicams arī veikt elpošanas vingrinājumus un inhalācijas ieelpojot dabīgi aromatizēto gaisu. Ūdens uz akmeņiem gara uzmešanai šajā sildīšanās etapā tiek liets ar zemu intensitāti.

 

b) Otrā atdzesēšanās reize.

atdzesēšanās vidējais ilgums – 20-25 min

gaisa temperatūra atpūtas telpā – no 20o C līdz 25o C

dušas ūdens temperatūra – no 30o C līdz 35o C

apakšprocedūras uzdevums – atvēsināties, normalizēt sirds pulsu un asinsspiedienu, attīrīt ādu no atmirušajām šūnām, sagatavojot to daudz dziļākai un intensīvākai siltuma un aromātisko augu bioķīmiskai iedarbībai uz ādas dziļākajiem slāņiem.

Veicamās darbības – pēc iznākšanas no lāvas telpas jānoskalojas siltā dušā, pēc tam jāveic visa ķermeņa pīlings izmantojot sāls, kafijas vai kādu citu dabisko abrazīvo skurbi (apm. 5-10 min), pēc kura jānoskalo āda tīra siltā dušā, un tad var doties uz atpūtas telpu, kur mierīgi atpūšoties krēslā var nobaudīt tasīti siltas Pirts tējas. Atpūtas laikā vēlams atrasties sēdus vai pusguļus stāvoklī, ietinoties siltā dvielī, segā vai uzvelkot halātu.

 

3. Trešā karsēšanās un atdzesēšanās reize:

 

a) Trešā karsēšanās reize lāvas telpā.

uzturēšanās vidējais ilgums – 10-15 min

gaisa temperatūra – no 65o C līdz 75o C

apakšprocedūras uzdevums – izraisīt svīšanas procesu attīrot organismu no sārņiem un turpināt ķermeņa dziļu un intensīvu izsildīšanu paaugstinot tā iekšējo temperatūru lai aktivizētu organisma atjaunošanās un dziedināšanās procesus, tādējādi palīdzot tam atbrīvoties no kaitīgiem kancerogēniem savienojumiem un nelabvēlīgiem mikroorganismiem, mazināt hronisku iekaisumu procesus un radīt cilvēka fiziskā un garīgā ķermeņa līdzsvara un harmonijas izjūtu.

Lāvas telpā papildus veicamās darbības – tiek veikta visa ķermeņa dziļa un intensīva izsildīšana ar karstā tvaika palīdzību, kurš tiek vadīts uz organismu izmantojot vēdināšanai paredzētās pirts slotiņas. Notiek visa ķermeņa īpaša termomasāža ar sasilušo gaisu, kas bagātināts ar karstu tvaiku, kurš veidojas uzlejot ūdeni uz krāsns akmeņiem. Ar pirtsslotas palīdzību, radot gaisa kustības viļņus, karstais tvaiks tiek mērķtiecīgi virzīts uz cilvēka ķermeņi (bezpieskārienu masāža). Tādējādi tiek panākta organisma dziļa un intensīva izsildīšana. Atkarībā no klientu vēlmēm termomasāža var tikt kombinēta ar augu slotiņu karsto pieskārienu masāžu un norīvēšanu ar vēsām slotiņām. Kā īpaša procedūra tiek piedāvāta ķermeņa apsmidzināšana ar dzīvu nefiltrēto alu. Pēc klientu vēlmēm alus var būt vai nu silts vai auksts, tādā veidā iegūstot sildošu vai arī vēsinošu efektu Seansa laikā pirts apmeklētājiem ir iespēja izbaudīt vēl nebijušu sajūtu kombināciju, kur karstā tvaika viļņi mijās ar vēsinošu norīvēšanos ar augu slotiņām, bet aromātiskā alus smarža lieliski papildina maigos pieskārienus ar pirts slotām Seansa laikā baudot īpašās masāžas un dabisko aromātu buķeti klients var bagātināt savu sajūtu pasauli, attīstīt ķermeņa jūtīgumu un dabīgo smaržu uztveri. Ūdens uz akmeņiem gara uzmešanai šajā sildīšanās etapā tiek liets ar vidēju intensitāti.

 

 b) Trešā atdzesēšanās reize.

atdzesēšanās vidējais ilgums – 20 min

gaisa temperatūra atpūtas telpā – no 20o C līdz 25o C

ūdens temperatūra – no 15o C līdz 25o C

apakšprocedūras uzdevums – atvēsināties, normalizēt sirds pulsu un asinsspiedienu, panākt vispārēju ķermeņa atslābumu, labsajūtu, fizisko un garīgo saskaņu ar sevi.

Veicamās darbības – pēc iznākšanas no lāvas telpas jāatdzesējas vēsā dušā vai jāaplaistās ar vēsu ūdeni no spaiņa, vai jāiegremdējas kublā, vai arī jāizbauda pelde vēsā baseinā vai dabiskā ūdenskrātuvē (atdzesēšanās ilgums no 1 līdz 5 min, atkarībā no ūdens temperatūras un cilvēka trennētības), pēc tam jāturpina atvēsināšanās atpūtas telpā, kur ieteicams nobaudīt vai nu siltu tēju, vai arī kādu atvēsinātu dzērienu (ieteicams minerālūdens vai avota ūdens, sulas dzēriens vai kauss (0,5l) alus. Atpūtas laikā vēlams atrasties pusguļus vai guļus stāvoklī, apklājoties ar siltu dvieli, segu vai uzvelkot halātu.

 

Turpinājumā ieteicams izbaudīt kādu no ķermeņa masāžām vai eksotisko vibrāciju masāžu ar kārklu klūgu slotiņām, vai arī atslābinošo un vakuuma masāžu ar māla bankām, un tad doties uz skaistumkopšanas procedūrām – sejas un ķermeņa masku uzlikšanu, pretcelulīta procedūrām, māla, dūņu, alus rauga aplikācijām u.c.

 

 

Jaunumi

Lapa atjaunota: 12. marts, 2018

Green Island 18.12.2011 ver durvis jaunā vietā!

Atrodamies tikai 10 minūšu braucienā no pilsētas centra. Esam skaistā vietā Mežaparkā – Ķīšezerā uz ūdens. Svaigā gaisā un ezera plašumā!

 

Mūsu kompleks ir vienīgais peldošais  veselības centrs Latvijā.

 

Iespēja izbaudīt unikālo dzīvā alus, drabiņu un rauga procedūru.

 

Vienīgā Latvijā ūdenī iegremdētā Japāņu pirts '' Ofuro '' .

 

Zvaniet: (+371) 29866890

E-pasts: info@greenisland.lv